VALİ AHMET HAMDİ NAYİR GEDİZ FEN LİSESİNİ ZİYARET ETTİ
 
        Kütahya Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayir ile eşi Münevver Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Gediz Kaymakamı Muhammet Önder ile eşi İlkay Önder, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ile eşi Birgül Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve bazı Daire Müdürleri Gediz Fen Lisesini ziyaret etti.
       Vali Nayir okuldaki ziyaretine lise son sınıf öğrencilerinin dersine katılarak başladı. 12. sınıfların sınav heyecanına ortak olmak üzere geldiklerini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir öğrencilere nasihatlerde bulundu. 
       Vali Ahmet Hamdi NAYİR “Bu sınıflar önemli. Hayatınızda da bu sınıfların önemli bir yeri olacak. Üniversitede benim çok fazla arkadaşım olmadı ama lise son sınıf arkadaşlarımla hala görüşüyoruz. Bu yüzden bu arkadaşlık grupları hayatınız boyunca devam edecek bir arkadaşlığın da başlangıcı olacak sizler için” dedi.
        “Bugüne kadar yaptıklarınız sizi belli bir seviyeye getirdi. Heyecana gerek yok, sınava sakin hazırlanın. Hayatınız birkaç saate endeksleniyor, o gün kendinizi en hazır, en rahat hissettiğiniz bir şekilde sınava girerseniz başarınıza bu da yansıyacaktır. Bizlerin size güveni tam, ailelerinizin güveni tam. Hepiniz bu ülkeye elinizden gelen hizmeti yapacaksınız” diye konuştu.
      Vali Nayir, “Temennimiz sınavlardan sonra hepiniz arzu ettiğiniz yerlere girersiniz. Hangi mesleği seçerseniz seçin o mesleğin en iyisi olun” ifadelerini kullandı. 
    Gediz Kaymakamı Sayın Muhammet ÖNDER “Tüm Okullarımızda lise son sınıf öğrencilerimize deneme sınavları kitapçıklarının ücretleri Kaymakamlığımızca karşılanacaktır. Eğitime gereken desteği vereceğiz.” dedi.
     AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, “Doktor, mühendis, vali, milletvekili olabilirsiniz ama olmanız gereken tek bir şey var o da iyi bir insan olmak. İyi bir insan olmanız lazım ki bu bahsettiğimiz meslekleri taçlandırın. Başaracağınıza yürekten inanıyoruz, size güvenimiz tam.” dedi.
      Vali Ahmet Hamdi Nayir ile beraberindeki heyet daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi. Okul Müdürü İsmail Karaoğlan’dan genel durum hakkında bilgiler alan Vali Nayir öğretmenlerin istek ve arzularını dinledi.