Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN iade-i ziyaretler ve ilçeleri tanıma kapsamında başladığı ilçe ziyaretlerine Gediz ilçesi ile devam etti.
 
İlçe Kaymakamı Muhammet ÖNDER tarafından karşılanan Vali Dr. Ömer TORAMAN, Gediz ilçe protokolü ile birlikte Kaymakam Muhammet ÖNDER’in makamına geçti ve ilçenin genel durumu hakkında bilgiler aldı. Ziyaret esnasında konuşan Kaymakam ÖNDER, “Yüzde 52’si orman olan Gediz İlçesinde yer alan Murat Dağı’nın Kütahya’nın en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu, Murat Dağı Termal Kayak Merkezi pistinin 180 gün içerisinde bin 300 metreye yükseltileceğini kaydetti. Türkiye İzcilik Federasyonu Murat Dağı Tesislerinin de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından devralındığını dile getiren Kaymakam ÖNDER, yapılan çalışmalarla birlikte Murat Dağı’nda 12 ay sürdürülebilir bir turizm faaliyetleri yürütülebileceğini” belirtti.
 
Vali Dr. Ömer TORAMAN kaymakamlık ziyaretinin ardından Gediz Belediye Başkanı Muharrem AKÇADURAK’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Gediz Belediye Başkanı Muharrem AKÇADURAK, yapımı devam eden ve tamamlanan projeler hakkında Vali Dr. Ömer TORAMAN’a bilgiler verdi.
  
Vali Dr. Ömer TORAMAN Gediz programına Murat Dağı ile devam etti. Kirazlı Yaylası’ndaki evler ile Türkiye İzcilik Federasyonu Murat Dağı Tesisleri'ni, Orman İşletme Müdürlüğü Tesisleri’ni, hamamları gezerek incelemelerde bulunan Vali Dr. Ömer TORAMAN devamında Murat Dede Türbesi’ni ziyaret etti ve Gediz Gençlik Merkezi Kompleksini inceledi.
 
İlçe Kaymakamı Muhammet ÖNDER, Gediz Belediye Başkanı Muharrem AKÇADURAK ve İlçe protokol üyelerinin eşlik ettiği Vali Dr. Ömer TORAMAN, daha sonra Türkiye’de hem kayak sporu hem de termal sıcak su bakımından zengin olan ve Murat Dağı'nın 1450 metre yüksekliğinde bulunan Murat Dağı Termal Turizm Merkezinde incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.
 
İSAY2 Galeri