05.02.2018 Pazartesi günü itibariyle başlayacak olan 2017-2018 2. Dönem Eğitim-Öğretim Yılı’nın Güvenlik Toplantısı, İlçe Kaymakamı Muhammet ÖNDER  başkanlığında gerçekleştirildi.
        Gediz Öğretmen Evi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü İlçe Milli Eğitim Müdürü İlçe Özel İdare Müdürü, İlçe Yazı İşleri Müdürü, Belde Belediye Başkanları, Okulların ve taşımalı eğitimin çoğunlukta olduğu Mahalle ve Köy Muhtarları ile okul aile birliği üyelerinin yanı sıra ilgili diğer kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarından yetkililer katıldı.
        Kaymakamımız Muhammet ÖNDER, toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, bu toplantı ile 2017-2018 2. Dönem eğitim ve öğretim yılının daha güvenli, huzurlu ve başarılı geçmesi için alınması gereken tedbirlerin neler olduğunu belirleyerek, bu tedbirlerin koordinasyon içerisinde alınmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.
        Çocukların güvenli bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak üzere okul servis araçları ile sürücüleri üzerinde yoğun ve sürekli denetimlerin yapılacağının da altını çizen Kaymakamımız Muhammet ÖNDER, okul servis araçları denetimlerinin tüm eğitim ve öğretim yılı boyunca aralıksız sürdürüleceğini kaydetti.
        İlçemizde özellikle okul çevrelerinde uyuşturucu madde satışının önlenmesi için mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirten Kaymakamımız; “Kamu kurumları, güvenlik güçleri, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, idareciler ve veliler olarak hep birlikte hareket ederek, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın başarılı ve huzur içerisinde bir eğitim ve öğretim yılı geçirmesi için çalışacağız 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 2. döneminin öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.